top of page
AdobeStock_127003355.jpeg

Biorąc pod uwagę ogrzewanie domu przy pomocy gazu należy uwzględnić kilka istotnych elementów. Najważniejszym z nich jest określenie dostępności paliwa. W tym celu należy ustalić dostawcę paliwa w naszej okolicy i wystąpić do niego o warunki przyłączenia. 

W przypadku braku dostawcy lub braku możliwości wykonania przyłącza naszą jedyną szansą na ogrzewanie gazowe staje się gaz ciekły. Gaz ten wymaga zakupu lub dzierżawy zbiornika paliw, wygospodarowanie na niego miejsca i wykonanie odpowiedniej instalacji przyłączeniowej. Aktualnie na rynku funkcjonuje wielu dostawców oferujących coraz to bardziej konkurencyjne warunki kooperacji warto więc zapytać u więcej niż jednego dostawcy. 

Należy być świadomym tego, że instalacja gazowa podlega pozwoleniu na budowę. Dobrze jest zadecydować o podłączeniu gazu już na etapie ustaleń z biurem projektowym.

Kiedy mamy już dostęp do paliwa pozostaje nam dobór źródła ciepła. Podczas doboru kotła dobrze jest odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • jakiej temperatury będzie wymagała moja instalacja? 

  • czy potrzebuję zbiornik buforowy?

  • czy mam gdzie odprowadzić skropliny?

  • czy jest możliwość wykonania komina? Jakiej średnicy wkład kominowy jestem w stanie zmieścić w szachcie?

  • czy wiem z czym wiąże się prawidłowa eksploatacja i konserwacja kotła i ile to kosztuje?

  • czy do modelu, który mi się podoba jest dostępny serwis i części zamienne?

Znając odpowiedzi na powyższe mamy pewność, że dobrany kocioł będzie pracował w warunkach, do których go stworzono. Prawidłowo dobrane i eksploatowane urządzenie na pewno odwdzięczy nam się długoletnią bezawaryjną pracą.

bottom of page