top of page
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • Tumblr Social Icon
  • Instagram
klima.jpg

Komfort w biurze i domu

Przemyślana klimatyzacja stanowi cenny element wyposażenia biura lub mieszkania. Pozwala na osiągniecie optymalnej temperatury powietrza pozwalającej nam na efektywne funkcjonowanie nawet podczas upałów. Warto jednak zwrócić uwagę na to jakie cechy powinna posiadać klimatyzacja abyśmy mogli w pełni docenić jej zalety. Naszym zdaniem prawidłowa klimatyzacja spełnia takie warunki jak:

-jest szyta na miarę- dobrana indywidualnie do pomieszczenia. Podczas doboru mocy klimatyzatora zwracamy uwagę na sposób użytkowania pomieszczenia, na urządzenia mogące generować ciepło, na strony świata, ilość i jakość okien oraz inne czynniki.

-jest dobrze umiejscowiona. Na komfort termiczny wpływa nie tylko temperatura powietrza ale również jego prędkość. Istotny jest taki dobór klimatyzatora i jego umiejscowienie aby uczucie chłodu było przyjemne i równomierne- zimnym przeciągom mówimy zdecydowane NIE.

-jest prawidłowo zamontowana. Montaż klimatyzacji wymaga nadzwyczajnej precyzji i uwagi. Należy pamiętać, że w przypadku gazowych czynników chłodniczych mamy do czynienia z dużymi ciśnieniami sięgających 45 bar. Dla porównania woda w naszym kranie osiąga 1-6 bar. Nie trudno sobie wyobrazić jak łatwo o nieszczelność przy takich ciśnieniach. Praca przy montażu wymaga również świadomości ekologicznej, jak powszechnie wiadomo powszechnie stosowane czynnik mają negatywny wpływ na atmosferę. Nie może umknąć również fakt, że stosowany obecnie czynnik w klimatyzacji R32 jest czynnikiem palnym. Oczywiście osiągnięcie jego granicy wybuchowości jest trudne- jednak jest możliwe.

Aktualnie w Polsce montażem mogą zajmować się tylko firmy, które uzyskały Certyfikat F-Gaz dla Przedsiębiorstwa. Certyfikat ten wydawany jest przez Urząd Dozoru Technicznego, oznacza on, że firma posiada odpowiednio przeszkolony personel, narzędzia i umiejętności aby bezpiecznie wykonać prace związane z czynnikami chłodniczymi.

 

Firma ALTUM oferuje Państwu kompleksowe usługi doradcze. Chętnie dobierzemy i wykonamy dla Państwa dobrą instalację klimatyzacji w oparciu o:

- urządzenia SPLIT. (urządzenie posiadające 1 jednostkę zewnętrzną oraz 1 jednostkę wewnętrzną)

-urządzenia MultiSPLIT (urządzenie posiadające 1 jednostkę zewnętrzną oraz kilka jednostek wewnętrznych.)

-urządzenie VRF ( urządzenie posiadające 1 jednostkę zewnętrzną i wiele jednostę wewnętrznych (10-150)

-klimakonwektory ( urządzenia, przez które przepływa zimna woda przygotowane np., w pompie ciepła)

-klimatyzatory przemysłowe i specjalne (chłodnice kanałowe, szafy klimatyzacji precyzyjnej itp.)

 

Zapraszamy do współpracy😉


 

bottom of page